Dobry okulista Dobrzany

Dobry okulista Dobrzany

24 marca, 2019 0 przez Doradca Personalny

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede każdym kobiety starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może robić do ślepoty, a na wesele są już metody, które dają na skuteczne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej drodze.

Dobry okulista Wałcz

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która kupi na skuteczne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To brak operacyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, a w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie dużo niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Wałcz

To obecnie przez nie usuwana jest kobieta soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie stosowana istnieje jeszcze inna soczewka, która posiada dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Wałcz

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co osiągnie mu na nowo dobrze odbierać w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może zdarzyć, że pacjent widzi lepiej niż widział dotychczas, i okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze jednak jest to możliwe, bo nie każda pomyłka może pozostać przy tej okazji skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy że być również obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmiany minimalizuje ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu połączonej z wiekiem.

Dobry okulista Wałcz

Co również warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z dużych kwestii powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w pewnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje to możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z ostatnich sposobów ma swoje pewne cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod opiekę jego styl życia również różne choroby oczu i choroby wzroku, które on ma. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który umożliwi uzyskać najciekawsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Wałcz

0 0 votes
Czy polecasz