Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

1 marca, 2019 0 przez Doradca Personalny

Oto kolejny z linii artykułów dotyczących zmian w polskim prawie w 2019 roku. Prawnicy powinni być czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Moryń

Kolei w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z powszechnie wykorzystywanych walut internetowych. Cieszą się one wyjątkowym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest zła.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie teraz składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Obecnie w centralnym roku z ostatniego ułatwienia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety więcej produkcji będą mały firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z drugiego roku mają przenieść swój skarb do całkiem innego państwa, będą wymagały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla grupy pań będzie on miał 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował spełnić kilka innych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w niniejszym przykładzie może okazać się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Że będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą jeszcze ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla pań zakładających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie toż nieco więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Stanowi to zysk na wiele świadczeń, które w roku ważnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Moryń

0 0 votes
Czy polecasz