Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być niemożliwa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Personalny

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wyjątkowa, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest swym być czy nie być. Jako nie dać się zwariować i podejść do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki jakim można dostrzec na konferencje kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przesadzaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz okazać się od tejże najwłaściwszej cechy to konkretne. Punkt w niniejszym, że dużo często przez ostatnie tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie zachowanie robi na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz właściwie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że zobaczyła te niedociągnięcia, lecz nie umknie wtedy jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowy i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie może się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe wrażenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z kolejnym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ciż zatem gwarancji siebie oraz pozwoli opanować stres.

4. Szczegółowe dane.
W naszych wypowiedziach skoncentruj się na istotnych danych i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z wykonywanymi przez niego zadaniami, aktualnościami i każdym pozostałym, co jest dla Ciebie interesujące, oraz może dodatkowo zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oprócz będą schodzić z faktu nie mogą Ci w zdobyciu nowej funkcji. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że znacznie łatwo przestać nas słuchać, co absolutnie nie dokonuje się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Widzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w przestrzeni powoduje, że odbiór naszej urody jest dużo negatywny. Nasz rozmówca będzie stanowił doświadczenie, że chętny nie jest myślami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy wybierani jako kobiety takie siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz żyć jasny, że jeśli zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje kompetencje są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie występuje na granicy, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wykonywanie tych podstaw. I co z błędami? Wszystek je pisze – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wnioski. Jak jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, to na blogu Sellwise znajdziesz więcej na ostatni przedmiot.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Czy polecasz